آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه خواستار پرهیز از سیاسی کردن موضوع برجام و تلاش و همدلی همه قوا و دستگاه‌ها با نگاه ملی به منظور کمک به اهداف آن شد و گفت: برجام با شرایطی که پذیرفته شد تصمیم عاقلانه نظام بود که منجر به گشایش هایی در روند برخی امور شد اما با بدعهدی آمریکایی ها گام های بلند مدنظر هنوز برداشته نشده است.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز  مسئولان عالی قضایی با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت حضرت ولی عصر(عج) نیمه شعبان را از جمله ایام  پر  برکت سال برای مومنین توصیف کرد و گفت: بر حسب روایات متعدد شب نیمه شعبان جزو شبهای قدر محسوب می‌شود و اعمال بسیار مهمی هم برای این شب در روایات ذکر شده و بر این اساس اهل ذکر و اهل دعا این شب را گرامی می‌دارند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: اهمیت دیگر شب نیمه شعبان به لحاظ میلاد مسعود منجی زمان حضرت ولی عصر(عج) است که همه ملل و امم در انتظار او هستند که ظهور کند و «یملأ الارض عدلا و قسطا کما ملأت ظلما وجورا».
رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: گر چه امام زمان (سلام الله علیه) حاضر است و ناظر بر اعمال همه ما است ولی ظهور او به معنای خاص، تصدی امور دنیوی و اخروی همه مومنان و مرحله‌ای از مراحل وجود و اکمال دین خواهد بود و با ظهور آن حضرت قلوب همه مومنین ان‌شاءالله شاد و خیر و برکت و نصرت الهی نصیب مومنان خواهد شد.
آیت الله آملی لاریجانی سپس به بیان روایتی از پیامبر اکرم(ص) درخصوص منزلت شب نیمه شعبان پرداخت و گفت: در این روایت از پیامبر(ص) نقل شده است که فرمودند من در شب نیمه شعبان جبرئیل را در خواب دیدم که گفت: «یَا مُحَمَّدُ أَتَنَامُ فِی هَذِهِ اللَّیْلَةِ» ای محمد در این شب هم می‌خوابی «فَقُلْتُ یَا جَبْرَئِیلُ وَ مَا هَذِهِ اللَّیْلَةُ» پرسیدم این چه شبی است «قَالَ هِیَ لَیْلَةُ النِّصْفِ مِنْ شَعْبَانَ» گفت: نیمه شعبان است و سپس گفت: «قُمْ یَا مُحَمَّدُ فَأَقَامَنِی ثُمَّ ذَهَبَ بِی إِلَى الْبَقِیعِ ثُمَّ قَالَ لِیَ ارْفَعْ رَأْسَک فَإِنَّ هَذِهِ لَیْلَةٌ یُفْتَحُ فِیهَا أَبْوَابُ السَّمَاءِ» در این شب درهای آسمان باز می‌شود «فَیُفْتَحُ فِیهَا أَبْوَابُ الرَّحْمَه» ابواب رحمت در این شب گشوده می‌شود «وَ بَابُ الرِّضْوَانِ وَ بَابُ الْمَغْفِرَةِ وَ بَابُ الْفَضْلِ وَ بَابُ التَّوْبَةِ وَ بَابُ النِّعْمَه وَ بَابُ الْجُودِ وَ بَابُ الْإِحْسَانِ یُعْتِقُ اللَّهُ فِیهَا بِعَدَدِ شُعُورِ النَّعَمِ وَ أَصْوَافِهَا» خداوند به اندازه موهای بدن چهارپایان و پشمینه‌های او انسان‌‌ها را آزاد می‌کند.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: مطابق این روایت در شب نیمه شعبان که شب قدر محسوب می شود سرنوشت آدمیان نوشته و ثبت می شود، رزق آدمی و آن چه می خواهد برای او حادث شود در این شب نازل می شود پس «یا محمد من احیاها بتکبیر و تسبیح و تحلیل و دعاء و صلاة و قراءة و تطوّع و استغفار کانت الجنّة له منزلا و مقیلًا» کسی که این شب را به تکبیر و تسبیح  و تحلیل و دعا و نماز و قرائت  قرآن و امور مستحبی و استغفار بگذراند؛ بهشت منزل و سرانجام او خواهد بود و «غُفر له ما تقدم من ذنبه وما تأخر» آنچه از گناهان گذشته و آینده هست  بر او بخشیده می‌شود.
رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: خداوند متعال از طریق جبرئیل به پیامبر امر می کند که «وامر امتک باحیاها» امر کن امتت را به احیای امشب «والتقرب اِلی الله بالعمل فیها  فانها لیله شریفه» این شب شب شریفی است «وَلقد أَتَیْتُكَ یَا مُحَمَّدُ وَ مَا فِی السَّمَاءِ مَلَكٌ إِلَّا وَ قَدْ صَفَّ قَدَمَیْهِ قائم یِصلی» در تمام آسمان ها ملائک به نماز می ایستند «وَ قَاعِدٍ یُسَبِّحُ» نشسته است و تسبیح می‌گوید «وَ رَاکِعٍ وَ سَاجِدٍ وَ ذَاکِرٍ وَ هِیَ لَیْلَةٌ» و در این شب در رکوع و در سجود و ذکر می‌گویند و یاد خدا می‌کنند، « وَ هِیَ لَیْلَةٌ  لَا یَدْعُو فِیهَا دَاعٍ إِلَّا استجیب له» این شبی است که در این شب هیچ دعوت کننده‌ای دعا نمی‌کند مگر اینکه دعای او مستجاب می‌شود، «و لا سائل الا اعطیه» هیچ سوال کننده‌ای نیست مگر آنچه می‌خواهد به او می‌دهند، «و لا مستغفر الا غفر له» هیچ استغفار کننده‌ای نیست مگر اینکه بخشیده شود، «و لا تائب الا تیب علیه» هیچ توبه‌کننده‌ای نیست مگر اینکه توبه‌اش پذیرفته می‌شود، «من حرم خیرها یا محمد فقد حرم» هر کس که از این خیر محروم بماند، محروم مانده است، «و کان رسول الله یدعو فیها و یقول اللهم اقسم لنا من خشیتک» نبی مکرم اسلام در این شب دعا می‌کرد و می‌گفت: پروردگارا رحمت و خشیت خود را نصیب ما گردان.
رئیس قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد با اهتمام به جایگاه پر برکت شب نیمه شعبان همه مومنان و شیعیان بتوانند به قدر وسع خود از برکات این شب بهره مند شوند.
آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران کشور امام زمان(عج) است گفت: مردم و جامعه ما زیر پرچم امام زمان(عج) زندگی می کنند و در حالی که ما به اندازه کشورهای غربی سلاح و نیروهای امنیتی نداریم اما این حب امام زمان (عج) و عنایت او است که کشور را نگه داشته است.
رئیس دستگاه قضا با ابراز تاسف از برخی هنجارشکنی ها گفت: در کشوری که منتسب به امام زمان(عج) است دفاع از بهائیت هیچ معنایی ندارد؛ بهائیت مجعول و ساخته شده دست اجانب و استعمارگران است.
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران هیچ کس به دلیل عقیده به زندان نمی رود و این موضوع دروغ رسانه های غربی است، افزود: متاسفانه برخی ها با ادعای دین مداری اقداماتی برخلاف امنیت کشور انجام می دهند.
آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه با همه کسانی که بر ضد امنیت کشور اقدام کنند و برای کشورهای بیگانه جاسوسی کنند و از جمله با رژیم صهیونیستی همکاری کنند قاطعانه برخورد خواهد کرد گفت: باید پرسید که بیت العدل یا مقر فرماندهی بهائیت در اسرائیل چه می کند و آیا همکاری با چنین شبکه‌ای خلاف امنیت کشور ما نیست.
رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: کسانی که منتسب به روحانیت و مسئولان نظام هستند باید بیش از دیگران از هنجارشکنی پرهیز و از چنین کارهایی شرم کنند و بدانند که اگر این هنجارشکنی ها منجر به عناوین مجرمانه شود به شدت و بدون ملاحظه نسبت ها با آنان برخورد می کنیم.
آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به موضوع برجام اشاره کرد و با تاکید بر پرهیز از سیاسی کردن برجام گفت: برجام با شرایطی که پذیرفته شده تصمیم عاقلانه نظام بود که برای انجام آن تیم مذاکره کننده و بویژه رئیس جمهور محترم تلاش زیادی کردند اما این موضوع منافاتی ندارد با اینکه بگوییم برجام را باید در حد و اندازه خودش ببینیم و ارزیابی کنیم.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «در برجام انتظارات جمهوری اسلامی ایران آن گونه که باید، عملی نشده است» تاکید کرد: برخی ها از لزوم جشن گرفتن برای برجام سخن می گویند اما براستی چه جشنی باید گرفت و برای چه؟ آیا بدعهدی و تخلف آمریکایی ها را باید جشن بگیریم.
آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه «البته برخی نقدها در خصوص برجام را منصفانه نمی دانم و عقیده دارم که برجام برخی موانع را از سر راه ما برداشت و موجب تسهیل در معاملات و خرید و فروش ها شد» افزود: با این حال برجام موجب برداشته شدن گام های بلند نشده است و همه باید کمک کنند تا برجام به اهداف بلند خود برسد.
رئیس دستگاه قضا با اعلام اینکه موضوع برجام را نباید سیاسی کرد گفت: باید با خویشتن داری و تحمل منتقدان برجام و نگاهی ملی به برجام و دستاوردهای آن پرداخت و تلاش کرد تا طرف مقابل به راه مستقیم برگردد و از بدعهدی دست بردارد.
آیت الله آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با تبریک انتصاب رئیس جدید صدا و سیما بر حرکت این سازمان در مسیر منویات و توصیه‌ها و دستورات مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: در فضای امروز که رسانه های اختاپوسی دنیا را احاطه کرده اند و علاوه بر آن فضای مجازی نیز گسترش یافته است، صدا و سیما باید با تدبیر و اقتدار در مسیر تعالی و اقناع جامعه به خوبی حرکت کند و همه باید به رسانه ملی در تحقق اهداف آن کمک کنند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه دولت نیز باید بودجه و اعتبارات کافی به صدا و سیما اختصاص دهد؛ بر انتظار و توقع ویژه قوه قضاییه در خصوص همکاری و همراهی صدا و سیما با دستگاه قضایی در بحث پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و افزود: پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی موضوعی بسیار مهم و از وظایف قوه قضاییه است لکن پیشبرد آن نیاز به همکاری فراقوه ای همه دستگاه ها از جمله صدا و سیما دارد.
این گزارش حاکی است در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی که وزیر کشور و معاونان و مسئولان انتظامی مبارزه با موادمخدر نیز شرکت داشتند وزیر کشور گزارشی از عملکرد و اقدامات حوزه های مختلف مبارزه با مواد مخدر ارائه کرد.
 
 
 
نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 05:09 ب.ظ
ブランドコピー激安で通販しております,最高級人気レプリカ時計
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 05:08 ب.ظ
楽天ブランドコピー
یکشنبه 18 فروردین 1398 10:13 ق.ظ
一番ブランドlive ブランド服コピー通販。高い品質ブランドコピーバッグ! スーパーコピー服,世界の有名スーパーコピーバッグ毎型は全て正規品を参考
شنبه 17 فروردین 1398 10:28 ق.ظ
スーパーコピーは高品質シャネル、最新デザインスーパーコピーバッグ代引き
دوشنبه 20 فروردین 1397 07:03 ب.ظ
Would you find yourself searching the internet to figure out just
what precise size you'll want to make your Pinterest
profile picture, or your Facebook cover photo?
شنبه 18 فروردین 1397 07:44 ق.ظ
Individuals do this playing foolish these days towards simplest things, its as if they they have no
concern for others.
جمعه 17 فروردین 1397 07:36 ب.ظ
The end result is a whopping income tax write-off unavailable to many other
corporations since Congress shut this loophole 30 years ago.
on Bing. Plus my own personal websites are Funny and Humorous cartoons about any subject.
Can be utilized for status updates.
جمعه 17 آذر 1396 07:13 ب.ظ
What's up, after reading this amazing paragraph i am also happy to share my know-how
here with friends.
شنبه 1 مهر 1396 03:41 ب.ظ
Wow, fantastic weblog structure! How lengthy have you been blogging for?

you made blogging glance easy. The entire glance of your site is fantastic, let alone the content material!
سه شنبه 28 شهریور 1396 02:13 ق.ظ
I'm gone to tell my little brother, that he should also pay a visit this weblog on regular basis to obtain updated from hottest news update.
دوشنبه 27 شهریور 1396 03:38 ب.ظ
Valuable information. Fortunate me I found your website by accident,
and I am shocked why this accident didn't happened earlier!
I bookmarked it.
دوشنبه 30 مرداد 1396 03:05 ب.ظ
Hello! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?

My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several
weeks of hard work due to no back up. Do you have any solutions to prevent hackers?
چهارشنبه 18 مرداد 1396 08:32 ق.ظ
Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging
for? you make blogging look easy. The overall look of your site is fantastic, as well as the content!
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:00 ب.ظ
Oh my goodness! Incredible article dude! Thank you so much, However I am encountering difficulties
with your RSS. I don't know the reason why I can't subscribe to
it. Is there anybody getting similar RSS problems?
Anyone that knows the solution can you kindly respond?

Thanx!!
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:56 ب.ظ
Undeniably imagine that which you stated. Your favourite justification appeared to be on the web the easiest factor
to have in mind of. I say to you, I certainly get irked at the same time as people
consider worries that they just do not realize about.
You controlled to hit the nail upon the top and outlined out
the whole thing without having side effect , folks could take a signal.
Will probably be back to get more. Thank you
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:44 ب.ظ
Hi there, this weekend is good for me, since this
point in time i am reading this impressive informative article here at my residence.
شنبه 14 مرداد 1396 12:46 ق.ظ
Hey very nice blog!
جمعه 13 مرداد 1396 03:53 ب.ظ
Howdy this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG
editors or if you have to manually code with HTML. I'm starting
a blog soon but have no coding skills so I wanted to get guidance from someone with experience.

Any help would be enormously appreciated!
جمعه 6 مرداد 1396 08:30 ب.ظ
I am regular visitor, how are you everybody? This article posted at this web site
is truly good.
پنجشنبه 5 مرداد 1396 12:43 ق.ظ
These are genuinely wonderful ideas in about
blogging. You have touched some nice things here.

Any way keep up wrinting.
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 08:58 ب.ظ
Hey! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my good old
room mate! He always kept chatting about this. I will forward this post to him.
Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!
یکشنبه 20 فروردین 1396 04:14 ب.ظ
Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is valuable and everything. Nevertheless imagine if you added some great photos or video
clips to give your posts more, "pop"! Your content is excellent
but with pics and videos, this site could certainly be
one of the most beneficial in its niche. Amazing blog!
چهارشنبه 16 فروردین 1396 01:28 ب.ظ
Amazing! Its in fact awesome article, I have got much clear
idea on the topic of from this article.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


وبلاگ حقوقی اعتدال
درباره وبلاگ

با سلام
هدف از ایجاد این وبلاگ،کمک به پیشبرد مباحث حقوقی و کمک به حل مشکلات جامعه امروزی ایران است.
شماره جهت مشاوره حقوقی رایگان
09372335214
ارتباطبامدیر
saeedmaadikhah@yahoo.com

مدیر وبلاگ : انجمن علمی حقوق
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic