رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه «قاطعیت، انقلابی‌بودن، ایستادگی و عزت به معنای استفاده از لحن ناسالم نیست و سخن ما سخن حُسن و حَسَن و راه ما نیز راه حُسن و حَسَن است» گفت: «مگر ما چه گفته‌ایم که برخی آشفته شده‌اند؟ ما گفتیم فرهنگ از آن مردم است و مردم باید برای تعالی فرهنگ خود قدم بردارند. فرهنگ یعنی آنچه ما با آن زندگی می‌کنیم و زندگی خواهیم‌ کرد. مگر بناست کسی فرهنگ را در کپسول بریزد و نسخه‌ای بنویسد تا ما آن را از داروخانه‌ای خریداری کنیم؟ گویا عده‌ای هنوز در دوران حجر می‌اندیشند و فکر می‌کنند.»

حسن روحانی با تاکید بر اینکه «این دولت بر چنین راهی مصمم است، حال ممکن است کسی خوشش بیاید یا بدش بیاید»، افزود: «با این وجود دولت معتقد است که این کشور از آن مردم است و همه کار را مردم باید انجام دهند. در سیاست، اقتصاد، امنیت و سایر زمینه‌ها مردم باید به صحنه بیایند و در این مسیر دولت همواره حامی و مجری اراده شماست و باید دانست که دولت بر خواست ملی سیطره ندارد بلکه خواست ملی بر دولت سیطره دارد و خواهد داشت.»

به گزارش حقوق نیوز، رییس‌جمهوری در مراسم «جشن انتظار و امید» که صبح پنجشنبه با حضور نمایندگان اقشار مختلف مردم به مناسبت میلاد امام زمان(عج) و همزمانی با سالگرد انتخابات 24‌خرداد برگزار شد، افزود: «ما منتظریم؛ منتظر روزی که امام زمان(عج) بیاید و افراط‌ها را برای همیشه پایان دهد و پرچم اعتدال، عدالت و پیشرفت و رفاه و بهبود زندگی مردم را برافراشته کند.»

او ادامه داد: «ما همه منتظر روز موعودیم و امیدواریم؛ البته منتظری که گوشه‌ای بنشیند و زانوی غم بغل بگیرد و تحرکی نداشته باشد، انتظارش جانسوز و جانکاه خواهد بود اما منتظری که تلاش می‌کند و زمینه را برای حضور همه آن وعده‌های آسمانی و شرایط را برای عدل و عدالت و انصاف آماده می‌کند، انتظارش امیدبخش است و به جامعه نشاط می‌دهد.»
ملت در 24خرداد خرافه‌ها را زدود
رییس‌جمهوری در ادامه گفت: «به‌غیر از 12 بهمن و پیروزی 22 بهمن و شکوه‌هایی که در هشت‌سال دفاع مقدس آفریدیم و همچنین صدها افتخار دیگر در سال گذشته در همین ایام، باید پرسید سال گذشته ایران چه کرد؟ همان ملتی که ماه‌ها قبل ناامیدی سراسر جامعه‌اش را فرا گرفته بود و بسیاری از مردم می‌گفتند مگر انتخابات هم تاثیر و فایده دارد؟ حتی به خود من می‌گفتند تو چرا به صحنه آمدی و ثبت‌نام کردی و از این شهر به آن شهر سفر می‌کنی؟ مگر کشور را نمی‌شناسی و مگر نمی‌دانی مکانیسم صندوق رای چگونه است؟ اما شور و نشاط حضور مردم و آن سخن تاریخی رهبر که گفت صندوق رای، حق‌الناس است و حتی آنهایی که به نظام علاقه ندارند به‌خاطر کشور و ایرانشان پای صندوق رای بشتابند، آنچنان فضایی در کشور ایجاد کرد که روزهای‌خرداد گویی‌خرداد دیگری و چنین روزهای نشاط و امیدی در کنار صندوق آرا آمده است.»
روحانی با اشاره به فرارسیدن نیمه شعبان گفت: «ما در کنار جشن بزرگ نیمه شعبان، جشن بزرگ انتظار، به او یعنی امام زمان(عج) می‌گوییم که همچنان دلبسته اوییم و همچنان در انتظار او چشم دوخته‌ایم و به او می‌گوییم که مهدی‌جان از ‌خرداد سال گذشته ملت ما با دست و زبان توانمندش خرافه‌ها را زدود و در برابر خرافه‌گرایان، از امام عصر(عج) عذرخواهی کرد.»
او در ادامه با تاکید بر اینکه «راه ملت ما در ‌خرداد سال گذشته انتخاب شد»، گفت: «انتخابات به‌معنای رقم‌خوردن سرنوشت کشور است و رییس‌جمهوری، به‌عنوان منتخب کل ملت خواهد بود و دولت در برابر همه موافقان، حامیان، منتقدان و حتی مخالفان سر تکریم و تعظیم فرود می‌آورد. گرچه گروهی با زبان تکریم با دولت سخن نگویند، اما پاسخ ما به آنها با ‌ادب و احترام و کرامت خواهد بود و ما برای صلح، آشتی و برادری کنار هم جمع شده‌ایم.» روحانی با تاکید بر اینکه «امروز روز وحدت و اتفاق است نه روز نفاق، شکاف و فاصله»، گفت: «امروز روز برچسب‌زدن به یکدیگر نیست بلکه روز چسبندگی بیشتر در جامعه است. اولین راهی که این ملت در انتخابات سال گذشته برگزید و انتخاب کرد، راه اعتدال و میانه‌روی بود که چنین راهی بازگشت‌ناپذیر است.»
این کشور هیچ صاحبی جز ملت ایران ندارد
رییس‌جمهوری گفت: «اعتدال و میانه‌روی به معنای انتخاب بین حق و باطل نیست. همچنین اعتدال به معنای انتخاب راهی بین راست و دروغ و بین منفعت ملی و از بین‌بردن منافع ملی هم نیست. اعتدال یک روش و یک بینش است. سیره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و سراسر زندگی او اخلاق و کمال و اعتدال بود.»
او معنای دیگر اعتدال را چنین توضیح داد که «از افراط در جمع‌کردن دشمن و دشمن‌تراشی و از تفریط در زمینه دوستان و علاقه‌مندان به ایران دوری کنید. در واقع اعتدال، حدِ میانِ افراط در طرد دیگران و تفریط در جذب مردم است؛ ضمن اینکه اعتدال یعنی راهی که با همه انسان‌ها و مردم با ادب و احترام سخن بگوییم و پاسخی هم که به آنها می‌دهیم، توأم با ادب و احترام باشد.»
روحانی ضمن اینکه اعتدال را به معنای مسیری بهره گرفته‌شده از عقل و خرد جمعی عنوان کرد، گفت: «چنین عقل و خردی این را هم به ما می‌گوید که کشور از آنِ مردم است و این کشور هیچ صاحبی جز ملت ایران ندارد.
عقل و خردی که به ما می‌گوید فقرها را بزداییم و تبعیض‌های ناروا را کنار بگذاریم. او می‌گوید این همه رنج مردم برای آلودگی، محیط زیست را از میان برد و می‌توان در توسعه و پیشرفت همانند کشورهای همسایه و منطقه بود و حتی از آنان پیشی گرفت.»
عده‌ای می‌خواهند امید را در دل مردم کمرنگ کنند
رییس‌جمهوری خطاب به حاضران در این جشن گفت: «این جشن، جشن ملتی و مردمی است که همه به آینده خود و کشورشان با امید به صحنه آمده‌اند اما عده‌ای، ولو اندک، با ادوات و ابزار تبلیغی فراوانی می‌خواهند این امید را در دل مردم کمرنگ کنند. بنابراین ما به همه آنهایی که راهی را برگزیده‌اند که با انتخاب مردم در تضاد است، اعلام می‌کنیم و مردم نیز برای همیشه اعلام کرده‌اند خشونت و افراطی‌گری را قبول نداریم.»روحانی افزود: «مردم در ‌خرداد سال گذشته اعلام کردند «یک ملت، یک دولت و یک حکومت». مردم در همه صحنه‌ها گفتند هیچ گروه و جناحی حق ندارد انقلاب را به نام خود مصادره کند، هیچ جناح و گروهی حق این را هم ندارد که دفاع مقدس را به نفع جناح خود مصادره کند. همچنان‌که هیچ جناح و گروهی حق این را ندارد که رهبری نظام را برای خود مصادره کند.»او با بیان اینکه «در کشور ما قانون اساسی، رهبری و منافع ملی و آینده کشور متعلق به همه ملت، به همه اقوام و مذاهب است»، گفت: «ایران ازآن همه ایرانیان قلمداد می‌شود و ما به همه اقوام، مذاهب و ادیان همچنین به همه فرهنگ‌ها و خرده‌فرهنگ‌ها زیر پرچم والای فرهنگ بزرگ ایرانیت و اسلامیت احترام می‌گذاریم.»
اقلیت حق ندارد به تصمیم اکثریت بی‌احترامی کند
رییس‌جمهوری خطاب به ملت ایران نیز گفت: «یک سال از روز بزرگ شما یعنی روزی که پای صندوق‌های رای رفتید و انتخاب کردید، گذشته است. 10 ماه هم از روز ما یعنی روزی که دولت را تشکیل داده‌ایم، می‌گذرد و ما در این مدت هیچ‌گاه وعده‌هایی را که به شما داده‌ایم از یاد نبرده‌ایم و نخواهیم برد.» روحانی با بیان اینکه «اقلیت، محترم است همان‌طور که اکثریت محترم است»، افزود: «اما اقلیت حق ندارد به آنچه اکثریت تصمیم گرفته بی‌احترامی کند. دولت به‌عنوان وظیفه، آنچه را به شما وعده داده است، دنبال خواهد کرد؛ البته از دیرباز به ما یاد داده‌اند که «الامور مرهونه باوقاتها». همچنین دولت بر مبنای وعده‌هایی که به مردم در زمینه سیاست خارجی، سیاست داخلی، مسایل فرهنگی و مسایل اقتصادی داده گام‌های بلندی برداشته است اگرچه تا رسیدن به هدف هنوز راهی طولانی پیش‌رو دارد اما من به‌عنوان خادم شما مردم و به‌عنوان کسی که افتخار خدمتگزاری را در 24‌خرداد به دوش من گذاشتید، اعلام می‌کنم که کاملا به آینده این کشور امیدوار هستم.» او گفت: «اگر ما امروز قدرتمندانه در جهان حرکت می‌کنیم برای این است که همه می‌دانند این دولت برآمده از رای ملت ایران است و همه از این ملت و از تاریخ این مردم با عظمت یاد خواهند کرد اما یادمان باشد که اگر می‌خواهیم همه با ادب حرف بزنند، ما هم باید با ادب با دنیا حرف بزنیم.»
پیام 24‌خرداد، اتحاد، برادری و آشتی بود
روحانی در بخش دیگر سخنان خود، پیام اتحاد، وفاق، برادری و آشتی را از دیگر پیام‌های انتخابات 24‌خرداد عنوان کرد و گفت: «بیاییم در کنار هم قرار بگیریم و بدانیم کشور، منطقه و جهان با مشکلات فراوانی مواجه است و من هم بعد از این جلسه به دلیل تشکیل جلسه شورایعالی امنیت ملی به خاطر مسایل منطقه در این جلسه حضور خواهم داشت.» رییس‌جمهوری در پایان، بار دیگر پیام 24‌خرداد را پیام وفاق، اتحاد، محبت، در کنار هم قرار گرفتن و دنبال کردن اهداف بلند دانست و با اشاره به نشست خبری خود در روز 24‌خرداد، گفت: «من شرح آنچه در 10 ماه پیش گذشته و همچنین برنامه‌های سال 93 را ان‌شاءالله روز شنبه در مصاحبه مطبوعاتی اعلام خواهم کرد.»

منبع : حقوق نیوز
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 27 شهریور 1396 07:32 ق.ظ
obviously like your website however you need to check the spelling on several of your posts.
A number of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to tell the
reality then again I'll definitely come again again.
چهارشنبه 18 مرداد 1396 05:00 ب.ظ
It's amazing to visit this site and reading the views of all mates on the topic of
this piece of writing, while I am also keen of getting know-how.
دوشنبه 16 مرداد 1396 05:44 ق.ظ
This site was... how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me.
Cheers!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 04:49 ب.ظ
Heya i am for the first time here. I came across this board and I find It truly useful &
it helped me out a lot. I hope to give something back and aid others like you helped me.
دوشنبه 21 فروردین 1396 08:15 ق.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering
if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

I've been looking for a plug-in like this for quite some
time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
یکشنبه 20 فروردین 1396 10:10 ق.ظ
I am extremely inspired together with your writing skills as well as with the structure on your blog.
Is that this a paid theme or did you modify it
yourself? Either way stay up the nice quality writing, it is
uncommon to look a great weblog like this one these days..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


وبلاگ حقوقی اعتدال
درباره وبلاگ

با سلام
هدف از ایجاد این وبلاگ،کمک به پیشبرد مباحث حقوقی و کمک به حل مشکلات جامعه امروزی ایران است.
شماره جهت مشاوره حقوقی رایگان
09372335214
ارتباطبامدیر
saeedmaadikhah@yahoo.com

مدیر وبلاگ : انجمن علمی حقوق
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic