دکتر علی مندنی‌پور که کمتر از یک ماه به پایان دوره مسوولیتش در ریاست اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) باقی مانده است، از استقلال کانون‌های وکلا، سرنوشت لایحه جامع وکالت، آزمون وکالت، ظرفیت اندک پذیرش آن با توجه به خیل انبوه متقاضیان و چالش‌های پیش روی حرفه وکالت سخن می‌گوید.

سرنوشت لایحه جامع وکالت

وی درباره سرنوشت لایحه جامع وکالت گفت: ظاهرا این لایحه مجددا از سوی قوه قضائیه اعاده شده و قرار است در هیات دولت مورد بازبینی قرار گیرد.

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران افزود: از قوه قضاییه، مجلس و به‌ویژه کمیسیون حقوقی و قضایی و همچنین دولت که رییس‌جمهور خود وکیل و حقوقدان است، بسیار بیش از گذشته انتظار می‌رود که با درایت هرچه تمام‌تر و با محوریت استقلال کانون وکلای دادگستری، زمینه تصویب قانون جامع و مانع وکالت را در حد شان و جایگاه کانون وکلای دادگستری با بیش از ۶ دهه استقلال فراهم آورند.

مندنی‌پور افزود: وجود یک کانون وکلای دادگستری مستقل در کنار یک دستگاه قضایی آبرومند به عنوان معاضد این دستگاه می‌تواند نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در تحقق عدالت و توسعه در ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی، نه تنها در داخل مرزها که ورای مرزها در دفاع از مصالح و منافع کشور ایران فراهم آورد.

برگزاری آزمون مرکز امور مشاوران قوه قضائیه

وی درباره برگزاری آزمون مرکز امور مشاوران قوه قضائیه، اظهار کرد: گفتنی‌ها بسیار گفته شده و نوشتنی‌ها فراوان و آنکه البته به جایی نرسیده فریاد است. در یک کلام انتظار قانونی و به‌حق از قوه قضائیه این بوده و هست که بنا به وظیفه یاریگر قانون و حامی قانون‌مدار باشد؛ زیرا جامعه وکلای دادگستری چیزی جز این را طالب نبوده و نیست.

مندنی‌پور معتقد است که فراخوان مرکز امور مشاوران قوه قضائیه برای برگزاری آزمون با منطق قانون تاسیس این مرکز، شرایط موجود و با نظم همخوانی ندارد و افراد جامعه اعم از قاضی و وکیل و حقوقدان و حتی شهروندان بر آثار و تبعات آن آگاهند.

نتایج آزمون وکالت ۹۲ اوایل دی ماه اعلام می شود

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران درباره آزمون وکالت کانون‌های وکلای دادگستری، اظهار کرد: اتحادیه در چارچوب وظایف مندرج در اساسنامه و به نمایندگی از جانب کانون‌های بیست و سه گانه کشور با همکاری سازمان سنجش و مسئولان امنیتی مربوطه در یک بازه زمانی چند ماهه تمامی هم و غم خود را در برگزاری هرچه بهتر و پربارتر این آزمون بکار گرفته است. بدیهی است تمامی سعی و کوشش همه دست‌اندرکاران در جهت کسب رضایت خاطر شرکت‌کنندگان بوده است.

وی افزود: منکر کاستی‌ها و بروز پاره‌ای ناهماهنگی‌ها در برگزاری آزمون وکالت نیستم، اما از یاد نبریم که مسؤولیت اصلی در انجام این مهم یعنی حراست و حفاظت و تأمین سلامت و امنیت آزمون کما فی سابق به عهده سازمان سنجش آموزش کشور است.

مندنی‌پور خاطرنشان کرد: زمان اعلام نتایج آزمون وکالت اوایل دی ماه و همزمان از طریق سایت سازمان سنجش و اسکودا خواهد بود.

رابطه بین پذیرش دانشجو و بازار کار منطقی نیست

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران درباره پذیرش محدود شرکت‌کنندگان در آزمون وکالت، گفت: این موضوع از چند منظر قابل بررسی و تأمل است. نخست از سیاست گذاران و متولیان وزارتخانه علوم و آموزش عالی باید پرسید چرا سال‌هاست رابطه منطقی بین پذیرش دانشجو و بازار کار رعایت نمی‌شود؟ این خیل عظیم پذیرش دانشجو بدون در نظر گرفتن امکانات شغلی و بدون توجه به نیاز واقعی جامعه برای چیست؟ مگر نه این است که در تمامی نظام های آموزش عالی در دنیا پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف با توجه به ظرفیت‌های مورد نیاز در برنامه‌های آینده توسعه کشورها صورت می‌گیرد؟

مندنی‌پور افزود: ما هم رنج می‌بریم از اینکه از میان ۵۸ هزار ۹۴۸ متقاضی، تعداد ۲۸۱۴ نفر پذیرش داشته باشیم، اما ظرفیت ما تکمیل است و تازه برای همین تعداد هم دغدغه بازار کار داریم. مگر نه این است که در حال حاضر بسیاری از وکلا از بیکاری گلایه دارند و وکلای جوان از تامین معاش و پرداخت اجاره دفتر کار خود عاجزند؟ مگر چند نفر از فارغ‌التحصیلان حقوق در سال جذب وکالت، قضاوت، مشاغل آموزشی و مشاوره ارگان‌ها و نهادها، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و… می‌شوند؟

وی با یادآوری اینکه حدود ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل حقوق بیکار در جامعه وجود دارند، گفت: یک بیستم از این جماعت بیکار شانس جذب در حرفه قضاوت و وکالت و … را دارند و هر سال هم الی ماشاءالله به این تعداد اضافه می‌شود. تازه این رشته حقوق است که ظاهرا بازار کارش نسبت به دیگر رشته‌ها بد نیست و پاره‌ای از دانشجویان رشته‌ها چون رشته‌های فنی نیز به این رشته‌ها روی آورده‌اند.

مندنی‌پور تصریح کرد: ای کاش مسئولان بزرگوار آموزش عالی و نیز دانشگاه‌های ما یک بار برای همیشه نگاهشان به جامعه علمی نگاه کیفیت‌محور می‌شد و از کمیت‌پروری فاصله می‌گرفتند و ای کاش همه به این مهم توجه می‌کردیم که بیکاری فقط از منظر اقتصادی آسیب قلمداد نمی شود بلکه مصیبت و آسیب عمده بیکاری به‌ویژه در بین جوانان و خانواده‌ها جنبه‌های روحی روانی قضیه است که روی تمامی ابعاد زندگی فردی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی اثر سوء باقی گذاشته و می‌گذارد.

از سال ۹۳ شرکت مجدد کارآموزان در آزمون وکالت ممنوع خواهد شد

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) درباره شرکت مجدد کارآموزان وکالت در آزمون سال ۹۳، اظهار کرد: این موضوع در شورای اجرایی به بحث گذاشته شد و در دستور کار همایش اراک قرار گرفت. در آنجا هیأت عمومی تصویب کرد که از سال ۹۳ شرکت مجدد کارآموزان در آزمون وکالت ممنوع باشد و همان زمان نیز اطلاع‌رسانی شد.

عملکرد اسکودا را مثبت ارزیابی می کنم

وی در ادامه با بیان این که قضاوت درباره دوره مدیریتم در اسکودا را باید به عهده همکاران در مدیریت کانون‌ها و نیز جامعه وکلای دادگستری واگذار کرد، خاطرنشان کرد: با توجه به نوپا بودن اسکودا و ۱۰ سالی که از عمر این نهاد می‌گذرد و توجه به چالش‌هایی که در طی این مدت شاهدش بوده‌ایم عملکرد اسکودا را در انجام وظایف محوله‌ مثبت ارزیابی می‌کنم.

مندنی‌پور با بیان این که قصد ورود به میدان رقابت انتخابات هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز را دارم، گفت: حضورم در جمع همکاران کانون مرکز می‌تواند اثرگذار باشد، به عبارت دیگر اگر احساس کنم که قادر خواهم بود به عنوان عضو کوچکی از مجموعه شریف جامعه وکالت کشور افتخار خدمت در کانون بزرگ و توانمند مرکز را داشته باشم، شرکت در این انتخابات را مایه مباهات خود می‌دانم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: استقلال وکیل دادگستری زمانی معنا می‌دهد که تابع هیچکس و هیچ مقامی نبوده و اوامر کسی را جز ندای وجدان خود و جامعه وکلا اطاعت نکند و در مقام انجام وظایف وکالتی خود در مقابل وجدان خود و همکارانش مسئول و پاسخگو باشد.

مندنی‌پور با اشاره به اینکه گرچه اصل ۳۵ قانون اساسی از نقش وکیل سخن به میان آورده ولی از استقلال کانون وکلای دادگستری به صراحت یاد نشده است، گفت: اما نقش استقلال قوه قضائیه و به تبع آن جایگاه کانون وکلای دادگستری به عنوان معاضد این قوه می‌تواند توجیه‌گر این واقعیت باشد که کارکرد سیستم قضایی نقش تعیین‌کننده‌ای در نهاد وکالت دارد، به این معنا که هرچه قوه قضاییه از استقلال بیشتری بهره‌مند باشد، کانون وکلای دادگستری نیز از استقلال عمل بیشتری در انجام وظایف قانونی خود برخوردار خواهد بود و البته عکس این مهم نیز صادق است.

وی تاکید کرد: تجربه نشان داده که وکیل مستقل در کنار قاضی مستقل قادر به ایفای وظایف قانونی‌اش است. نقش وکیل مستقل در کنار قضات و دادستان‌های مستقل ضامن حاکمیت قانون است.

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: در پرتو استقلال این نهاد با شاخصه‌های مردمی و مستقل است که اعضای این نهاد مدنی مصونیت لازم برای دفاع از حقوق شهروندان را بدست آورده و با شجاعت و جسارت در مسیر حق و حقیقت گام برخواهند داشت. نباید فراموش کرد که استقلال کانون وکلای دادگستری در حوزه های مختلفی از جمله استقلال مالی، استقلال از حیث نظامات و مقررات و اداره مربوط به کانون وکلا و نیز استقلال وکیل تبلور عینی پیدا می‌کند.

مندنی‌پور گفت: قرار گرفتن قاضی، دادستان و وکیل در یک جبهه با عدالت قضایی همخوانی ندارد. در حمایت و پشتیبانی از حقوق شهروندان به‌ویژه آنجا که پای مقامات دولتی به میان کشیده می‌شود و قدرت در جایگاه مقابل قرار دارد، کفه ترازوی قدرت به نفع ارباب حکومت سنگینی می‌کند؛ بنابراین وکیل مستقل به مثابه خاکریزی است در جلوگیری از تجاوز به حقوق مردم و ایفاگر نقشی مؤثر در ایجاد دادرسی منصفانه و در نتیجه یاری رسان جامعه در تحقق عدالت.

مندنی‌پور با بیان این که آزادی انتخاب حق مسلم هر شهروند است، ادامه داد: به عبارت دیگر وکیل در رد و پذیرش دعاوی آزاد است. بدین معنا که جز در مواردی که از سوی کانون مربوطه ملزم به پذیرش وکالت از نوع وکالت معاضدتی و تسخیری است می‌تواند در انتخاب نوع وکالت و نیز موکل آزادانه عمل کند. اجبار، تهدید و اکراهی در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش موکل یا دعوایی از جانب وکیل متصور نیست و وکلا برابر سوگند وکالت در چارچوب وظائف وکالتی خود عمل کرده و منع وی از دفاع از شخصی خاص در قالب سوگند وکالت جایز نبوده و نمی‌گنجد.

وی با بیان این که وکیل از نفس اتهام وارده بر متهم دفاع نمی‌کند، بلکه از حقوق قانونی وی دفاع می‌کند، خاطرنشان کرد: شخصیت وکیل را از موکل یا در دعوایی که به نیابت از وی شرکت می کند باید مجزا کرد؛ چرا که وکیل استفاده از ابزارهای قانونی را در دفاع از موکل فرا روی خود می‌بیند و در نتیجه نمی توان عمل وکیل را حمل بر دفاع از جرم یا دفاع از «ظالم» و «مجرم» ارزیابی کرد و از آنجایی که وکیل دادگستری در جایگاه معاضد دستگاه قضا قرار دارد، بنابراین هرگونه وابستگی به گروه‌های سیاسی و بکارگیری عملی آن در حرفه وکالت نقض غرض است.

مندنی‌پور گفت: چالش ها در مسیر حرفه وکالت بسیار است و سنگ اندازی ها فراوان و در چنین موقعیتی مصونیت وکیل دادگستری از هرگونه تعرض امری طبیعی بوده و لازمه حق دفاع است.

وی افزود: شایسته است وکیل دادگستری با توجه به جایگاه والا و نقش حساس و تعیین کننده ای که در جهت اعمال حقوق مردم از جنبه خصوصی و عمومی و در رویارویی با صاحبان قدرت و مکنت دارد و با عنایت به میزان شکنندگی و آسیب پذیری آن به تبع شرایط و موقعیت شغلی در جامعه و اصولا ماهیت این حرفه و دفاع از حق، در برخورد با موانع و مشکلات پیش رو از پوشش مصونیت قانونی لازم بهره‌مند شود.

مندنی‌پور درباره اینکه برگزاری دادرسی عادلانه حق است یا تکلیف، گفت: حق و تکلیف لازم و ملزوم یکدیگرند. اصولا حق بدون تکلیف یا تکلیف بدون حق در عالم واقع متصور نیست. برگزاری دادرسی عادلانه در زمره حقوق شهروندی است که در اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق حقوق مدنی و سیاسی به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسیده است.کشور ما نیز در سال ۱۳۵۴ به این میثاق پیوسته و این مهم در مجلس شورای ملی و سنا به تصویب رسیده است.

وی افزود: دولت جمهوری اسلامی در زمره دولت هایی قرار دارد که این میثاق را به رسمیت شناخته و در چارچوب قواعد بین الملل ملزم به رعایت مفاد آن است. وجود قاضی مستقل در معیت وکیل مستقل با بهره گیری از دستگاه قضایی مقتدر و مستقل و نیز قوانین مترقی و جوابگوی نیازهای روز جامعه که توسط حقوقدانان مجرب و مستقل تدوین شده باشد از ارکان بنیادی یک دادرسی منصفانه بشمار می‌رود و هر شهروند حق دارد در دعاوی مدنی و کیفری از وجود یک ساز و کار کارآمد در قالب دادرسی عادلانه برخوردار باشد.

منبع: ایسنا

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 6 فروردین 1399 03:52 ق.ظ

Great forum posts. Thanks!
canadian government approved pharmacies canadian pharmacy no prescription canadian pharmaceuticals buy vistagra online safe canadian pharmacies-24h pharmacy online pharmacy near me canada viagra canada drug pharmacy global pharmacy canada
پنجشنبه 10 مرداد 1398 12:02 ب.ظ

You definitely made your point.
canadian pharmacies that are legit canadian pharmacy viagra brand trust pharmacy canadian online canadian pharmacy canadian online pharmacies reviews online pharmacies india online canadian pharmacies canada pharmaceuticals online discount canadian pharmacies drugs for sale
یکشنبه 2 تیر 1398 05:57 ب.ظ

Nicely put, Thank you.
prix de cialis click here take cialis weblink price cialis cialis australia org generic cialis prix de cialis cialis herbs cialis 20mg cialis super kamagra cialis y deporte
یکشنبه 2 تیر 1398 03:23 ق.ظ

You made your stand pretty clearly.!
cialis coupons printable viagra vs cialis cialis generika buying cialis in colombia buy cialis online nz cialis 30 day sample buying cialis overnight cheap cialis generico cialis mexico generic cialis at the pharmacy
دوشنبه 27 خرداد 1398 09:47 ق.ظ

Seriously many of very good knowledge.
we recommend cialis best buy cialis et insomni usa cialis online cialis patentablauf in deutschland cialis free trial tadalafil 5mg are there generic cialis generic cialis review uk cialis generique 5 mg generic cialis at the pharmacy
یکشنبه 26 خرداد 1398 08:18 ب.ظ

Cheers. Wonderful stuff.
cialis cipla best buy cialis prices in england cialis tablets for sale cialis 100 mg 30 tablet cialis professional yohimbe cialis great britain we like it safe cheap cialis cialis 10 doctissimo canadian discount cialis achat cialis en europe
یکشنبه 26 خرداد 1398 05:42 ق.ظ

With thanks! Lots of facts!

ou acheter du cialis pas cher the best choice cialis woman we like it cialis price precios de cialis generico free generic cialis acquistare cialis internet pastillas cialis y alcoho dose size of cialis cialis 5mg order cialis from india
پنجشنبه 23 خرداد 1398 08:46 ب.ظ

Cheers. I like it.
india cialis 100mg cost cialis bula price cialis per pill venta cialis en espaa side effects of cialis cialis professional from usa bulk cialis india cialis 100mg cost india cialis 100mg cost cialis from canada
چهارشنبه 22 خرداد 1398 05:46 ب.ظ

Really tons of good advice.
online prescriptions cialis acheter cialis meilleur pri pastillas cialis y alcoho we choice cialis pfizer india where cheapest cialis cialis kamagra levitra only now cialis for sale in us viagra or cialis cialis 5 mg scheda tecnica prices for cialis 50mg
جمعه 23 فروردین 1398 04:08 ب.ظ

Info certainly utilized..
canadian mail order pharmacies buy vistagra online safe canadian viagra buy viagrow buy vistagra usa canadian pharmaceuticals trusted pharmacy canada canadian pharmacys canada online pharmacies medication drugs for sale in mexico
پنجشنبه 22 فروردین 1398 02:20 ق.ظ

Amazing plenty of amazing tips.
most reliable canadian online pharmacies canada pharmacies account drugs for sale usa canadian online pharmacies legitimate canadian mail order pharmacies aarp recommended canadian online pharmacies pharmacy canadian online pharmacies rated aarp recommended canadian pharmacies canadian pharmacies that are legit
جمعه 16 آذر 1397 05:55 ق.ظ

You mentioned that effectively.
generic cialis pro cialis online cialis coupons opinioni cialis generico weblink price cialis cialis online holland cialis et insomni cialis generico lilly cialis en 24 hora cialis prices in england
چهارشنبه 14 آذر 1397 02:48 ب.ظ

Incredible tons of valuable facts!
cialis flussig cialis 100mg suppliers cialis tablets viagra vs cialis cialis great britain cialis 5 mg para diabeticos buy cialis ou trouver cialis sur le net cialis diario compra buying cialis on internet
چهارشنبه 14 آذر 1397 03:21 ق.ظ

You reported it really well.
cialis diario compra cialis coupons printable cialis pills in singapore buy online cialis 5mg cialis generico milano buying cialis overnight cialis side effects generic cialis with dapoxetine buy generic cialis cialis 20mg
سه شنبه 13 آذر 1397 04:56 ق.ظ

Thanks! An abundance of information.

chinese cialis 50 mg link for you cialis price tadalafil 20mg cialis generique we use it 50 mg cialis dose acquisto online cialis cialis 5 mg buy buy cheap cialis in uk cipla cialis online purchasing cialis on the internet
دوشنبه 12 آذر 1397 03:50 ب.ظ

You actually mentioned this very well!
buy cialis online nz ou acheter du cialis pas cher only here cialis pills where do you buy cialis wow cialis tadalafil 100mg we use it 50 mg cialis dose cialis rckenschmerzen we use it 50 mg cialis dose female cialis no prescription safe site to buy cialis online
دوشنبه 12 آذر 1397 04:39 ق.ظ

Cheers, I enjoy this!
generic cialis 20mg uk cialis 5mg prix enter site very cheap cialis cialis generique how to buy cialis online usa when will generic cialis be available miglior cialis generico only here cialis pills cialis prezzo di mercato non 5 mg cialis generici
شنبه 10 آذر 1397 04:42 ب.ظ

Amazing tons of superb information!
prix de cialis cialis daily reviews achat cialis en suisse cialis online deutschland cialis 20mg prix en pharmacie prices on cialis 10 mg buy cialis online cialis generique 5 mg cialis italia gratis cialis 20mg preis cf
جمعه 9 آذر 1397 04:39 ب.ظ

Amazing knowledge. Thank you.
cialis 20mg preis cf buy cialis online legal chinese cialis 50 mg canadian cialis cialis 30 day trial coupon we use it cialis online store chinese cialis 50 mg we recommend cialis best buy we recommend cialis info 5 mg cialis coupon printable
جمعه 9 آذر 1397 04:53 ق.ظ

Kudos, Loads of postings!

cialis tadalafil online ou acheter du cialis pas cher cialis generico postepay viagra vs cialis vs levitra cialis pills price each try it no rx cialis venta cialis en espaa cialis tablets australia cialis en mexico precio price cialis best
پنجشنبه 8 آذر 1397 05:31 ب.ظ

You actually revealed this very well.
cialis 20 mg best price cipla cialis online comprar cialis navarr american pharmacy cialis cialis prezzo di mercato cialis generique cialis canada on line cialis patentablauf in deutschland cialis for sale in europa i recommend cialis generico
پنجشنبه 8 آذر 1397 05:33 ق.ظ

Tips effectively considered!.
chinese cialis 50 mg online cialis cialis 30 day trial coupon we choice cialis uk weblink price cialis cialis prezzo di mercato acquisto online cialis no prescription cialis cheap safe site to buy cialis online cialis coupons printable
چهارشنبه 7 آذر 1397 05:03 ب.ظ

Helpful advice. Kudos.
costo in farmacia cialis prezzo cialis a buon mercato cialis 5 mg only here cialis pills cialis 5 mg buy achat cialis en itali viagra vs cialis generic for cialis tarif cialis france buy cialis online nz
جمعه 20 مهر 1397 01:09 ق.ظ

Very good write ups, Kudos!
levitra prices buy levitra generic buy levitra levitra 20 mg bayer prezzo levitra without a doctor prescription buy generic levitra levitra 10 mg kopen levitra 20 mg buy levitra online levitra 10 mg kopen
سه شنبه 10 مهر 1397 02:32 ب.ظ

Amazing many of amazing advice!
cialis diario compra generic cialis levitra buy cialis uk no prescription cilas preis cialis 20mg schweiz cialis 20mg import cialis cialis lowest price sublingual cialis online buy name brand cialis on line
پنجشنبه 15 شهریور 1397 10:06 ق.ظ

You actually said it very well.
enter site 20 mg cialis cost cialis canada buy cialis uk no prescription viagra cialis levitra discount cialis cialis for sale south africa cialis for sale cialis tablets australia ou trouver cialis sur le net if a woman takes a mans cialis
سه شنبه 13 شهریور 1397 07:25 ق.ظ

Whoa a good deal of very good material!
buy viagra from india how old do you have to be to buy viagra viagra online with a prescription buy viagra soft tabs buying viagra online legal buy cheapest viagra online where can i buy viagra without a prescription buy viagra from uk where yo buy viagra pharmacy viagra
دوشنبه 12 شهریور 1397 05:49 ق.ظ

Many thanks. Lots of forum posts.

generic cialis in vietnam cialis herbs cialis price thailand tadalafil 20 mg cialis uk next day viagra vs cialis vs levitra cialis en 24 hora we like it cialis price generic cialis levitra enter site very cheap cialis
یکشنبه 11 شهریور 1397 03:21 ب.ظ

Regards. I like this.
generic cialis pro cialis canada on line cialis 5mg billiger price cialis best click here to buy cialis cialis daily canada discount drugs cialis cialis online napol cialis cipla best buy online prescriptions cialis
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:55 ق.ظ

Many thanks, Awesome stuff!
sildenafil price uk viagra prescription viagra pharmacy viagra buy viagra buy viagra uk where to buy herbal viagra buy viagra generic is it legal to buy viagra online from canada buy uk viagra purchase viagra online buy generic viagra with paypal
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
وبلاگ حقوقی اعتدال
درباره وبلاگ

با سلام
هدف از ایجاد این وبلاگ،کمک به پیشبرد مباحث حقوقی و کمک به حل مشکلات جامعه امروزی ایران است.
شماره جهت مشاوره حقوقی رایگان
09372335214
ارتباطبامدیر
saeedmaadikhah@yahoo.com

مدیر وبلاگ : انجمن علمی حقوق
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو